بسته بندی و نگهداری

این مجتمع با دارا بودن مجوزهای لازم از مراجع ذیربط و دستگاههای بسته بندی، امکان سورتینگ و بسته بندی انواع سبزی،صیفی جات ،میوه، خشکبار، خرما، حبوبات، غلات و برنج در انواع ظروف با وزن های مختلف را دارد.

سردخانه حنیف آماده همکاری با تجار و بازرگانان در زمینه سورتینگ و بسته بندی محصولات می باشد.

بسته بندی میوه ها و سبزیجات تازه یکی از مراحل مهم در سفر طولانی و پیچیده از پرورش دهنده به مصرف کننده است. کیف ، جعبه ، مانع ، سبد ، کارتن ، سطل آشغال و ظروف پالت شده ظروف مناسبی برای حمل و نقل و بازاریابی محصولات تازه است. بیش از 1500 نوع بسته مختلف برای تولید در ایالات متحده استفاده می شود و با معرفی صنایع و مفاهیم جدید بسته بندی ، تعداد آنها همچنان افزایش می یابد. اگرچه این صنعت به طور کلی موافق است که استاندارد سازی کانتینر یکی از راه های کاهش هزینه است ، روند در سال های اخیر به سمت طیف وسیع تری از اندازه بسته ها جهت تأمین نیازهای مختلف عمده فروشان ، مصرف کنندگان ، خریداران خدمات غذایی و عملیات فرآوری پیش رفته است.

بسته بندی و مواد بسته بندی هزینه قابل توجهی در صنعت تولید دارند. بنابراین مهم است که بسته بندی کنندگان ، حمل کنندگان ، خریداران و مصرف کنندگان درک درستی از طیف گسترده ای از گزینه های بسته بندی موجود داشته باشند.

در بسته موردنظر  باید اطلاعات مفید در مورد محصول شناسایی و ارائه شود معمولاً ارائه اطلاعاتی از جمله نام محصول ، مارک ، اندازه ، درجه ، تنوع ، وزن خالص ، شمارش ، پرورش دهنده ، حمل و نقل و کشور مبدا همچنین یافتن اطلاعات موجود در بسته تغذیه ، دستور العمل ها و سایر اطلاعات مفید ویژه به طور خالص به مصرف کننده معمولتر می شود. در بازاریابی مصرف کننده ، ظاهر بسته بندی نیز به بخشی مهم از نمایشگرهای نقطه فروش تبدیل شده است.استاندارد سازی بسته تولید توسط گروه های مختلف متفاوت تفسیر می شود. تنوع گسترده ای در اندازه بسته بندی و ترکیبات مواد در نتیجه پاسخ بازار به تقاضاهای بخش های مختلف صنعت تولید است. به عنوان مثال ، بسیاری از خریداران با حجم زیاد محصولات تازه بیشترین توجه را به محیط زیست دارند. آنها خواهان بسته بندی کمتری و استفاده از مواد قابل بازیافت و تجزیه بیولوژیکی بیشتر هستند ، با این وجود برای راحتی بیشتر دوست دارند اندازه های مختلفی از بسته ها داشته باشند. بسته بندی کنندگان می خواهند تنوع بسته بندی هایی را که باید در انبار داشته باشند محدود کنند ، با این وجود آنها گرایش به ظروف از پیش چاپ شده و جداگانه را دارند. حمل و نقل و شرکت های حمل و نقل بار می خواهند اندازه ها را استاندارد کنند بنابراین بسته بندی ها ممکن است بهتر پالت شده و اداره شوندخریداران تولید گروه همگنی نیستند. نیازهای خریداران زنجیره ای مواد غذایی متفاوت از خریداران خدمات غذایی هستند. برای اقلام مواد غذایی که به طور عمده به صورت عمده به فروش می رسند ، پردازنده ها بسته های بزرگترین سایز را می خواهند که بتوانند به طور موثر از عهده آنها برآیند – تا زمان بسته بندی را به حداقل برسانند و هزینه های حمل و نقل و دفع ظروف استفاده شده را کاهش دهند. از طرف دیگر ، مدیران تولید می خواهند گرافیك های فردی و با كیفیت بالا خریداران خرده فروشی را با نمایشگرهای داخل فروشگاه فریب دهندانتخاب ظرف مناسب برای محصولات تازه به ندرت مورد انتخاب شخصی بسته بندی است. برای هر کالا ، بازار استانداردهای غیررسمی ، اما با این وجود سختگیرانه برای بسته بندی دارد. بنابراین استفاده از یک بسته غیر استاندارد بسیار خطرناک است. فناوری بسته بندی ، مقبولیت بازار و مقررات دفع به طور مداوم در حال تغییر است. هنگام انتخاب بسته بندی میوه و سبزیجات تازه ، بسته بندی کنندگان باید با بازار مشورت کنند و در بعضی از بازارها بسته های استاندارد ممکن است طبق قانون باشد.

چگونه میوه و سبزیجات را بسته بندی می کنید؟
کیسه های پلاستیکی (فیلم پلی اتیلن) ​​ماده غالب برای بسته بندی مصرف کنندگان میوه و سبزیجات است. علاوه بر هزینه های بسیار کم مواد ، دستگاه های کیسه سازی خودکار هزینه بسته بندی را بیشتر کاهش می دهند. کیسه های فیلم شفاف هستند ، امکان بازرسی آسان از مطالب را می دهند و به راحتی گرافیک های با کیفیت بالا را می پذیرند

در اواخر ماه اکتبر ، سازمان غذا و دارو (FDA) سند راهنمای جدیدی با عنوان راهنمای به حداقل رساندن مخاطرات ایمنی غذایی میکروبی برای میوه ها و سبزیجات تازه منتشر کرد. در حالی که همه راهنمایی ها داوطلبانه است ، این سند توصیه های مفیدی را برای کمک به تولیدکنندگان فراهم می کند تا خطرات ایمنی مواد غذایی میکروبی و شیوه های خوب کشاورزی و مدیریت را برطرف کنند. به دلیل تنوع رویه ها و کالاهای کشاورزی ، توصیه ها کاملاً عمومی هستند ، بنابراین در صورت تطبیق با عملکرد خاص هر پرورش دهنده ، بیشترین تأثیر را خواهند داشت. علاوه بر این ، این راهنما شامل توصیه هایی برای رشد ، برداشت ، شستشو ، مرتب سازی ، بسته بندی و حمل و نقل میوه ها و سبزیجات است ، اما این مقاله به دو مورد آخر می پردازد: جمع بندی توصیه های بسته بندی و حمل و نقل.

چه میوه هایی را می توان تا مرحله یخ زدن رساند؟
انواع توت ها ، موز ، سیب ، پرتقال ، آناناس ، کیوی ، انبه ، هلو و شلیل ، گیلاس ، شما اسم آن را می گذارید ، می توانید آن را فریز کنید! انجماد فلاش نیز مفید است تا تکه های زیادی از میوه را به هم چسبیده نداشته باشید

در مورد ذخیره سازی محصولات تازه ، سه ترکیب مختلف شرایط وجود دارد که باید بدانید:

خنک و خشک (50 تا 60 درجه فارنهایت و رطوبت 60٪) ، مانند زیرزمین گرم نشده.
سرد و خشک (32 تا 40 درجه فارنهایت و رطوبت 65٪) ، مانند یخچال یا گاراژ گرم نشده.
سرد و مرطوب (32 تا 40 درجه فارنهایت و رطوبت 95٪) ، مانند یخچال (با یک کیسه پلاستیکی سوراخ دار برای تأمین رطوبت) یا یک انبار ریشه.

چرا ذخیره صحیح سبزیجات مهم است؟
نگهداری مناسب میوه ها و سبزیجات تازه بسیار مهم است. ذخیره امن می تواند شما را از بیماری ناشی از مواد غذایی ممانعت کند. میوه ها و سبزیجات تازه باید بدون شستشو نگهداری شوند. با این وجود میوه ها و سبزیجاتی که پس از برداشت بسیار کثیف هستند ، می توانند قبل از نگهداری ، خوب شسته و خشک شوند

در طول فصول گرم ، به دلیل تقاضای بیشتر برای بار خنک کننده و کاهش کارایی نیروگاه به دلیل افزایش دمای هوای ورودی به توربین ، تعادل بین تولید و مصرف برق به هم می خورد. معمولاً روش گران قیمت سردخانه در مراکز مصرفی (مسکونی یا رسمی) برای غلبه بر مشکل تولید برق در فصول گرم پیشنهاد می شود. در این مقاله ، استفاده از سیستم ذخیره سازی سرد در ورودی توربین گاز پیشنهاد شده و عملکرد سیستم تولید برق با سردخانه ارزیابی می شود. بهبود تولید برق با سیستم ذخیره سازی سرد در مقایسه با سایر روش های خنک کننده مانند مه و چیلر الکتریکی ، برای تعیین اینکه کدام روش خنک کننده در کاهش مشکل اوج شبکه بهتر کار می کند ، بحث شده است. روش های مختلف ذخیره سازی سرد (جزئی / کامل) نیز مقایسه می شود. نتایج حاصل از سیستم خنک کننده پیشنهادی با سردخانه مورد استفاده در فصول گرم نشان داد که ، روش ذخیره سازی سرد 16 ساعته با خازن هوا در زمان اوج عملکرد بهتر از سایر روشهای خنک کننده است. در ژوئن ، ژوئیه و آگوست ، این روش به ترتیب خالص تولید شده را به ترتیب 11.07٪ ، 19.06٪ و 18.40٪ در مقایسه با شرایط طبیعی نیروگاه بدون هیچ محلول خنک کننده بهبود بخشید. نتایج مقایسه استراتژی های مختلف ذخیره سازی نشان داد که قدرت خروجی خالص در استراتژی ذخیره سازی کامل 2.14٪ بیشتر از استراتژی ذخیره سازی جزئی است. استفاده از کندانسور آب به جای کندانسور هوا منجر به افزایش اندک 0.96٪ در توان خالص توربین می شود.

چگونه میوه ها را شسته و ذخیره می کنید؟

موثرترین راه برای ماندگاری بیشتر میوه شما در خانه این است که آن را در یک حمام آب و سرکه خیس کنید بگذارید روی حوله خشک شود و در ظرف ضد هوای داخل یخچال نگهداری شود.

راه ایمن نگه داشتن میوه چیست؟

تمام میوه ها و سبزیجات تازه را قبل از استفاده با آب روان و خنک بشویید مناطق بریده ،کبود و آسیب دیده میوه و سبزی را برش دهید.

محصولات را قبل از برش بشویید تا از ورود میکروب از چاقو به میوه یا سبزی جلوگیری شود.

میوه ها و سبزیجات خود را با یک حوله تمیز خشک تمیز کنید.

چرا همه چیز در یخچال کپک می زند؟

شایعترین علت فساد مواد غذایی کپک زدن است. هاگ کپک از یک ماده غذایی به ماده دیگر سفر می کنند و می توانند در سطح یخچال زندگی کنند. کپک به رطوبت ، هوا احتیاج دارد و دمای گرم را ترجیح می دهد. غذاهایی که بیش از زمان های توصیه شده برای نگهداری نگهداری می شوند ، پذیرای قالب هستند.

راه های متوقف کردن قالب از رشد در یخچال

یخچال و فریزر برای سرد و آماده نگه داشتن غذاهای منجمد هنگامی که می خواهید خوب است. با این حال ، بیشتر غذاهای منجمد فساد پذیر هستند. قرار نیست برای همیشه دوام داشته باشند و اگر از آنها در فریزر استفاده نشود یا فراموش نشود ، می توانند خراب شوند.

سوختگی و قالب فریزر در صورت تمیز نشدن می تواند در داخل یخچال یا فریزر شما جمع شود. اگر درجه حرارت برای مدت طولانی بیش از حد سرد باشد ، یخ نیز می تواند روی دیواره های فریزر تشکیل شود. همه اینها می تواند به غذاهای داخل دستگاه آسیب برساند و باعث آسیب به خود دستگاه شود.

تفاوت میوه و سبزیجات چیست؟

اکثر مردم می دانند که میوه ها و سبزیجات برای شما مفید هستند ، اما بسیاری از آنها با تفاوت بین آنها آشنا نیستند. از نظر ساختار ، طعم و تغذیه ، تمایزهای زیادی بین میوه ها و سبزیجات وجود دارد.

در ادامه مطلب نگاهی دقیق تر به تفاوت میوه ها و سبزیجات و فواید سلامتی آنها خواهیم داشت:

تفاوت میوه ها و سبزیجات:

میوه ها و سبزیجات از نظر گیاهشناسی و آشپزی طبقه بندی می شوند.

آیا می توانیم سبزیجات را در سردخانه ذخیره کنیم؟
با توجه به ماهیت محصول که باید حفظ شود، ذخیره سازی سرد سبزیجات خشک شده را می توان برای مدت زمان بیش از یک سال در دمای 0 تا 10 درجه سانتی گراد با رطوبت نسبی 80-95 درصد با موفقیت انجام داد.

چه محصولات غذایی در سردخانه ذخیره می شوند؟
سایر مواد اولیه پرهزینه مانند میوه های خشک ، مواد شیمیایی ، اسانس و غذاهای فرآوری شده مانند آب میوه ، تفاله ، محصولات لبنی غلیظ ، گوشت منجمد ، ماهی و تخم مرغ در سردخانه ها ذخیره می شوند تا کانال های بازاریابی این محصولات تنظیم شود.
میوه ها را چقدر می توان در سردخانه نگهداری کرد؟

برای حفظ کیفیت بیشتر از یک هفته ، میوه ها باید در یخچال نگهداری شوند. سیب و گلابی بیشترین عمر ذخیره سازی میوه های درخت را دارند و می توان آنها را در شرایط ایده آل تا چهار ماه در سردخانه و در جوهای کنترل شده تا 12 ماه نگهداری کرد.
سبزیجات در چه دمایی باید نگهداری شوند؟

یک قاعده کلی برای سبزیجات این است که محصولات فصل سرد باید در دمای سردتر (32 تا 35 درجه فارنهایت) و محصولات فصل گرم در دمای گرمتر (45 تا 55 درجه فارنهایت) ذخیره شوند.

3 نوع ذخیره مواد غذایی چیست؟
سه نوع ذخیره مواد غذایی وجود دارد:
1- ذخیره خشک به ذخیره اقلامی گفته می شود که نیازی به محیط کنترل شده از نظر آب و هوا ندارند.
2- ذخیره سازی در یخچال به عنوان غذاهایی تعریف می شود که نیاز به نگهداری در دمای خنک ، اما نه در دمای انجماد دارند.
3- ذخیره مواد غذایی منجمد ، که در این نوع ذخیره سازی مواد از ابتدا تا انتهای نگهداری بصورت فریز شده باقی می مانند تا به مصرف برسند.